Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  • Home
  • Odpowiedzi na najczęściej…

Architekt podejmuje nadzór autorski – czyli nadzoruje, sprawdza przebieg prac na budowie, czy są wykonywane zgodnie z projektem. Raz, dwa razy w tygodniu architekt jest fizycznie na budowie i sprawdza postęp prac. Cena za tę usługę jest ustalana z inwestorem a rozliczenia miesięczne.

Usługa „realizacja pod klucz” obecnie najczęściej wybierana przez naszych klientów. Wówczas cały proces wykonawczy jest po naszej stronie i pełnimy wtedy funkcję inwestora zastępczego.
Etapowo wygląda to tak:
● przygotowujemy projekt;
● sporządzamy szczegółowy plan inwestycyjny, czyli dokładny kosztorys, specyfikacje materiałowe i harmonogram czasowo-finansowy;
● podpisujemy umowę z Inwestorem, w której określamy termin oddania gotowej inwestycji;
● Inwestor wpłaca określony budżet budowlany na wskazane konto wg wskazanego harmonogramu finansowego; (transze)
● zarządzamy logistyką zamówień i dostaw aby zachować płynność prac zgodnie z harmonogramem czasowym;
● Na każdym etapie prowadzimy transparentne rozliczenia zgodnie z kosztorysem. Czasami klient chce rozliczać się bezpośrednio z wykonawcami np.: stolarzami. Oczywiście taka opcja również jest możliwa;
● finalnie następuje odbiór inwestycji
● sesja zdjęciowa z profesjonalnym fotografem, gdzie Inwestorzy otrzymują prawo do wykorzystania zdjęć w ofercie sprzedaży lub wynajmu danej nieruchomości;

Nasze biuro architektoniczne współpracuje na stałe z wieloma, sprawdzonymi, profesjonalnymi ekipami branżowymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaproponować Inwestorom sprawne realizacje w tym samym czasie.

W trakcie realizacji pod klucz współpracują z nami sprawdzone ekipy wykonawcze:
ogólnobudowlane, konstruktorzy, hydraulicy, elektrycy, glazurnicy, parkieciarze (podłogi drewniane), posadzkarze ( żywice epoksydowe i poliuretanowe), specjaliści od IT i systemów “inteligentnego domu”, monterzy (systemy nagłośnienia, kino domowe, systemy alarmowe, rekuperacja, klimatyzacja, rolety antywłamaniowe, żaluzje, shuttersy, zasłony itp.) stolarze, tapicerzy, kamieniarze, szklarze.

Oprócz mebli, które są integralną częścią projektu, takich jak meble kuchenne, czy inne stałe elementy aranżacji, nasze biuro projektuje również na zamówienie unikatowe meble, które mogą być zamawiane niezależnie od projektu i mogą prezentować różne style, techniki wykonania i materiały.
Między innymi:
meble tapicerowane – kanapy, pufy, szezlongi, fotele, łóżka;
meble wolnostojące – stoły, stoliki nocne, komody, szafki, toaletki, krzesła, fotele
meble modułowe – na przykład do biur i przestrzeni publicznych

Jesteśmy również w stanie podjąć się produkcji mebli dzięki współpracy z doskonałymi polskimi mistrzami rzemiosła meblarskiego.
Wycena indywidualna.

Projekty warsztatowe mebli – meble na zamówienie, unikatowe, stylowe; (przykłady)

Każdy nasz projekt jest realizacją indywidualną. Na jej koszt wpływa wiele czynników, więc jest praktycznie niemożliwe, aby przygotować ofertę finansową bez spotkania czy rozmowy z inwestorem.
Z doświadczenia wiemy, że Inwestorom najwygodniej jest finansować projekt etapowo. Dlatego zawsze cały proces współpracy z nami rozliczamy również w transzach.

Zachęcamy do zapoznania się z pakietami, które obrazują różne możliwości współpracy.

Oczywiście. Nie mniej jednak uważamy, że zawsze jest konieczna choć jedna wizja lokalna architekta w miejscu, gdzie ma powstać architektoniczna koncepcja. Zdjęcia na ogół nie oddadzą kierunków świata, kątów padania naturalnego światła, elementów widoku lub widnokręgu.

Tak, jesteśmy w stanie wdrożyć w życie projekt w dowolnym miejscu w kraju. Możemy to zrealizować dwojako:

– czyli realizacja pod klucz, gdzie inwestor nie musi uczestniczyć w procesie remontowo-budowlanym projektu. Więcej informacji: https://zabdesign.pl/2022/08/29/realizacja-pod-klucz/

– lub “nadzór autorski” nad ekipami, które klient samodzielnie wynajmuje; Wówczas sprawdzamy czy realizacja jest wykonywana zgodnie z projektem. Fizycznie oznacza to, że co tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności postępu prac, architekt przyjeżdża na miejsce budowy aby spotkać się z ekipami.

Na czas prac projektowych ma wpływ wiele czynników – wielkość projektu, jego złożoność, terminy spotkań z inwestorem, czy też szybkość podejmowania decyzji inwestorskich. Na podstawie naszego doświadczenia, ten złożony, wieloetapowy proces wymaga od 2 do 6 miesięcy.

Tak. Jest to nasz pakiet kreatywna wizja architekta, dzięki której każdy inwestor może otrzymać profesjonalny pomysł na organizację czy zmianę danej przestrzeni.
W tym pakiecie klient otrzymuje:
+koncepcję przekształcenia danej przestrzeni (rozkład pomieszczeń)
+układ funkcjonalny tej przestrzeni (rozkład mebli)
+szkice widokowe (graficzne szkice, każdego z pomieszczeń)
+moodboardy (podstawowe materiały wykonawcze – rodzaj, kolory oraz podstawowe meble);

Więcej informacji o możliwych pakietach XXX

Elementem projektu domu jest zawsze plan zagospodarowania przestrzennego działki, który obejmuje drogę dojazdową, ogrodzenie, miejsce przechowywania i odbioru śmieci, bramę wjazdową. Te elementy architektury również należą do projektu domu.
Dodatkowo klient może zamówić w biurze pełną aranżację ogrodu, wówczas przygotowujemy projekt architektury ogrodowej, na przykład: altany, ławeczki, ścianki, zadaszenia, fontanny, oczka wodne, oświetlenie.
Projekt zieleni oraz nawodnienia tworzymy przy udziale wykwalifikowanych firm współpracujących z naszym biurem.
Dzięki takiej współpracy tworzymy ogrody spójne z koncepcją architektoniczną i dające pewność, że wybrane rośliny będą odpowiednie do określonych warunków klimatycznych.

Na to pytanie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na dwóch poziomach projektowania:
na początku szacunkowo, kiedy przed projektem ustala się z inwestorem jakie ma potrzeby, oczekiwania. Wówczas możemy w przybliżony sposób określić “widełki” budżetu niezbędne do realizacji projektu. Poprzez nasze doświadczenie jesteśmy już na początku współpracy określić, czy dany budżet jest realny w stosunku do oczekiwań klienta. Proponujemy różne rozwiązania, które go zoptymalizują, albo zbliżą do realiów, albo umożliwią jego realizację.

– oraz już bardzo szczegółowo, kiedy inwestor po zakończonym procesie projektowania może dodatkowo zażyczyć sobie szczegółowych kosztów usługi “pod klucz”. Sporządzamy wówczas dla inwestora szczegółowy plan inwestycyjny, czyli dokładny kosztorys, specyfikacje materiałowe i harmonogram czasowo-finansowy; Te obliczenia są oczywiście elementem i gwarancją naszej umowy z inwestorem w przypadku realizacji pod klucz.

To bardzo częste pytania: czy dana nieruchomość jest dobrą lokatą kapitału? Jakie możliwości daje nam ta nieruchomość? Czy ten dom czy mieszkanie nie kryje za sobą jakiś “niespodzianek”, które mogą się okazać bardzo kosztowne przy remoncie? itp..
Trudno na nie odpowiedzieć bez doświadczenia i wiedzy. Dlatego z powodzeniem świadczymy również usługi doradcze dotyczące zakupu nieruchomości. Prosimy wówczas o kontakt telefoniczny lub mailowy. Umawiamy się na spotkanie, rozmawiamy o potrzebach klienta i fizycznie z klientem robimy wizję lokalną jednej lub kilku nieruchomości.
Wycena tego typu usługi zależy od lokalizacji oraz czasu jaki trzeba poświęcić na cały proces.
Z dumą możemy powiedzieć, że już wielu naszych klientów bardzo dobrze zainwestowało pieniądze w nieruchomości w Polsce i za granicą.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy